Datça Palamutbükü Konaklama

Datça Palamutbükü Konaklama hizmetleri ve yaz turizmi açısından çok meşhur bir beldedir.Doğaldır ki bu kadar meşhur olmasının sebeplerinden biri Datça’nın kültürel olarak büyük bir tarihe sahip olmasıdır.

Ünlü matematikçi ve filozof Eudoxus, en iyi yontulmuş Çıplak Afrodit Heykeli’ni yapan Heykeltıraş Praxiteles, Skopas, Bryaxis, Mısır’daki Alexandria Feneri’nin mimarı Sostrates’in yaşadığı Knidos yani Datça, zengin tarihi geçmişi ile önemli turizm merkezlerindendir.
Datça merkeze 25 kilometre uzaklıkta bulunan Palamutbükü, mavi yolculuk teknelerinin uğrak noktalarından biri. Ağaçlarla çevrili upuzun kumsalıyla ünlü olan Palamutbükü, Datça’nın en gözde koyları arasında yer almaktadır.

Geçmişi M.Ö. 2000’lere kadar uzanan Datça’nın, Osmanlı padişahlarından Sultan Reşat döneminde adı Reşadiye olarak değiştirilmiş, Cumhuriyet ile birlikte tekrar Datça olmuştur. Bozulmamış doğası, 235 kilometrelik sahil şeridi ve 52 koyu, zengin flora ve faunası ile turizm cennetlerimizden biri olan Datça’nın Palamutbükü semtinde olan Bük Pansiyon’da bir tatil, size huzur ve rahatlığın tadını çıkarttıracak ve unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır.

Tesisimiz bünyesinde bulunan 100 kişi kapasiteli Palamut Restoran, birbirinden leziz Akdeniz yemekleri ile konuklarımızı en güzel şekilde ağırlamaktadır.Tesisimizin kullanımına ayırılmış alanda 130 adet şezlong mevcuttur. Şemsiyeler ve şezlonglar konuklarımız için ücretsizdir.Tesisimize 400 metre mesafede çocuklar için bir oyun parkı vardır ve limana mesafemiz yaklaşık 1 km.’dir.Ayrıyeten tesisimize 50 metre mesafede ücretsiz otopark alanı mevcuttur.

 

Bük Pansiyon Datça Palamutbükü Konaklama – Ana Sayfa

Bük Pansiyon Datça Palamutbükü Konaklama – Odalarımız

Open chat
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz?